Support

/strefa wsparcia

Strony WWW Łódź
535 427 488
wyceń stronę internetową

Wyceń stronę internetową

wyceń sklep internetowy

Wyceń sklep internetowy

wyceń pozycjonowanie

Wyceń pozycjonowanie

przetestuj demo sklep przetestuj demo sklep
timer-cheer timer-cheer_text

Czym są mobilne strony internetowe?

Ponad 50% Użytkownicy urządzeń mobilnych

Według statystyk na 2019 rok liczba użytkowników urządzeń mobilnych przeglądających strony internetowe przekroczyła 50% i z roku na rok rośnie. Wszystko dzięki przystępności urządzeń oraz powszechności coraz szybszego Internetu mobilnego.

Rosnąca popularność wśród użytkowników Google urządzeniami mobilnymi sprawiła że został wdrożony kolejny czynnik wpływający na pozycjonowanie. Do tego czasu właściciele stron nie spieszyli się z wdrożeniem mobilności. Strony otwierały się, jednak wymagały powiększania i zmniejszania dla poprawnej nawigacji oraz odczytania treści.

Czym są mobilne strony internetowe
 • Od kwietnia 2015 roku posiadanie wersji mobilnej strony internetowej jest czynnikiem rankingowym w wynikach wyszukiwania.

Co to oznacza?

Pozycjonowanie to proces wymagający systematyczności, skupienia i uwagi. Realne efekty mogą nadejść dopiero po kilku miesiącach. Oprócz wspomnianych 3 ważnych tematach pojawia się tez dwa aspekty które wymagać mogą szerszej wiedzy specjalistów jak programista, analityk. przekłada się to na czas realizacji strony.

Jakie cechy posiada strona mobilna?

Google wyróżniło kilka podstawowych cech, na podstawie których wyszukiwarka oceni, czy dana strona jest mobilna, czy nie. Cechy te to:

 • korzystanie wyłącznie z oprogramowania wspieranego przez urządzenia mobilne
 • odpowiedni rozmiar czcionki - urządzenie mobilne ma wyświetlać na tyle dużą czcionkę, by użytkownik nie musiał skalować strony,
 • rozmiar treści na stronie jest dobrany w taki sposób, by mieściła się ona całkowicie na wyświetlaczu urządzenia, a użytkownik nie był zmuszony do przewijania treści w poziomie lub do powiększania strony,
 • odpowiednie rozmieszczenie linków na stronie - linki nie mogą znajdować się zbyt blisko siebie i w taki sposób, by nie stanowiły trudności dla użytkownika, który chce z nich skorzystać.

Powyższe warunki muszą być bezwzględnie spełnione, by Google wyświetliło strony w wynikach mobilnych. W przeciwnym wypadku pozycja w wynikach Google będzie odległa, a to oznacza straty dla posiadacza witryny

 • Pamiętaj brak strony mobilnej lub jej niepoprawne wykonanie wpływa na pozycje w Google

RWD, Mobilna, Responsywna

Techniki wyświetlania się stron www na urządzeniach mobilnych

RWD (Responsive web design) inaczej responywna

Technika wykonania strony internetowej której zadaniem jest dopasowanie treści strony do ekranu na którym jest wyświetlana. Technika pozwala na wykrycie kluczowych rozdzielczości ekranów i wyświetlenie dedykowanych treści.

Mobilna strona internetowa (subdomenowa)

Niezależnie napisana druga wersja strony internetowej, która tworzona jest najczęściej na tzw. subdomenie np. m.twojadomena.pl lub mobile.twojadomena.pl. Jeśli strona wyświetlona jest na urządzeniu desktopowym otwiera się wersja desktopowa jak jest to urządzenie mobilne przełącza się na wersję mobile.

Różnice między stroną mobilną a responsywną

Strona internetowa responsywna (RWD) Strona mobilna subdomenowa
Nie wymaga dodatkowej domeny Wymaga dodatkowej domeny
Bardziej skomplikowany kod strony Uproszczony kod strony
Jedna strona strona w wynikach wyszukiwania 2 strony w wynikach wyszukiwania, problem z duplikacją treści

Obecnie 90% stron korzysta z technologii RWD.

 • Czy Twoja strona poprawnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych?

  Nie każda strona internetowa mobilna/responsywna jest wykonana poprawnie. Chcesz się przekonać czy Twoja strona spełnia wymagania Google w zakresie wyświetleń na urzadzeniach mobilnych? Możesz skorzystać z USŁUGI TESTOWANIA WERSJI MOBILNYCH STRON

  SPRAWDŹ

Jesteś zainteresowany posiadaniem wersji mobilnej strony? Skontaktuj się!

Zapraszamy do współpracy z Design Spektrum, gdzie przygotujemy Twoją mobilną wersje strony internetowej

jak dojechać zadzwoń